ייעוץ וטיפול פסיכולוגי

במהלך חיינו רבים מאיתנו נתקלים במשברים ובקשיים בלתי צפויים במסגרות שונות, הן בתחום האישי והן במסגרת העבודה. בחלק ניכר מהמקרים, אנו מצליחים להתגבר על הקשיים בכוחות עצמינו, אך לעיתים אנו זקוקים לעזרה מבחוץ. ייעוץ פסיכולוגי מקצועי יכול לתת מענה מתאים במקרים בהם אנו זקוקים לעזרה חיצונית.

 

להלן מספר דוגמאות למצבים בהם אנשים פונים לייעוץ פסיכולוגי:

  • התמודדות עם פרידות, גירושין או אבדן

  • קשיים ביצירת קשרים חברתיים או זוגיים

  • פיטורין, או הסתגלות למקום עבודה חדש

  • קושי בקבלת החלטות או התמודדות עם חוסר וודאות

  • מעבר למקום מגורים חדש

  • שינוי התא המשפחתי - כגון הולדת ילד, בן זוג חדש, נישואים וכדומה

  • שינוי במצב בריאותי שלנו או של קרוב

 

ייעוץ פסיכולוגי הינו ממוקד מאוד ומאפשר הכוונה ישירה להתמודדות, הסתגלות או שינוי והוא מתאים לאנשים אשר נתקלים בקושי נקודתי ואקוטי. לרוב, ייעוץ פסיכולוגי מהווה פתרון לאנשים בתפקוד גבוה אשר מתמודדים עם בעיה ספציפית.

בעידן הטכנולוגי של היום, אנו נדרשים לתפקד ברמה גבוהה ותחת לחץ, על מנת להצליח. באותה מידה שאנו מחפשים פתרונות זמינים ויעילים ברוב תחומי החיים, גם בתחום האישי אנו מחפשים גישה מעשית ופרודוקטיבית. ייעוץ פסיכולוגי אשר מאפשר התמודדות עם קשיים ופתרונם מסמן את הדרך קדימה. אני מאמינה שבדרך זאת, אנשים מרוויחים לא רק הקלה ומזור לקושי הנקודתי, אך גם תחושת מסוגלות והעצמה שמאפשרת להם להתמודד טוב יותר גם עם קשיים עתידיים.

 

אני עובדת במסגרת קוגניטיבית התנהגותית, ובכך הייעוץ שאותו אני מעניקה מתייחס לתבניות מחשבתיות ואמונות אשר משפיעות על האופן בו אנו מפרשים מצבים מסויימים ועל האופן שאנו מגיבים עליהם. עוד על הגישה הקוגניטיבית התנהגותית ניתן לקרוא כאן.

ייעוץ פסיכולוגי, מעצם היותו נקודתי וקצר מועד, משתנה באורכו ותדירותו בהתאם לצרכיו של מבקשו. הפגישות אורכות כחמישים דקות בקליניקה בהרצליה ובתום פגישת ייעוץ ראשונה יש אפשרות להחליט אם רוצים לתאם מועד עתידי או באיזו תדירות תהיינה פגישות ההמשך.

אני בוגרת University College London עם דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית, ובעלת תואר שני בפסיכולוגיה רפואית. הכשרתי מקנה לי יכולות התבוננות רחבה ומעמיקה המתאימות למגוון רחב של קשיים. במסגרת הדוקטורט והתואר השני עבדתי במגוון קליניקות ומחלקות בבתי חולים עם אוכלוסיות שונות ביניהן הגיל השלישי וכן ילדים אשר להם בעיות שונות כגון דכאון, חרדות (OCD, פוביות, פחד קהל, חרדה חברתית וכד') והפרעות פסיכוטיות ואישיותיות. ניסיון זה מקנה לי את היכולת לא רק לייעץ בבעיה ספציפית, אך גם לזהות בעיות משניות ולייעץ על מגוון פתרונות.