החיפוש אחר זוגיות

אנשים רבים מגיעים לייעוץ בהקשר לחיפושם אחר זוגיות. רובינו מחפשים פרטנר לחיים, הרצון לחלוק את חיינו ו\או להקים תא משפחתי הינו משותף לכמעט כל בני האדם. ולמרות זאת, רבים מאיתנו מגלים שהחיפוש אחר זוגיות אינו פשוט.

זוג הולך מחובק על כביש

אנו חיים בעידן של שפע, בעיקר שפע טכנולוגי, אשר משפיע על רוב תחומי חיינו כולל התחום האישי. אך גם לשפע יש מחיר. יותר ויותר רווקים ורווקות פונים לרשתות חברתיות, אתרי הכרויות ואפליקציות, ומוצאים את עצמם מתקשים להתנהל בתוך מה שרבים מכנים "ג'ונגל" של פנויים פנויות. לצד האפשרויות הרבות, קיימים גם אתגרים.

לדוגמא, בכדי למצוא פרטנר, נדרשת הבנה של מה בעצם אני מחפש. מה הם המאפיינים שחשובים לי, ועל מה אני יכול להתפשר. יתרה מכך, רבים מאיתנו מחפשים אחרי מה שאנו חושבים שאנו רוצים בבן זוג, אך לא בהכרח מה שמתאים להם. רווקים ורווקות רבים מספרים על קשרים שהסתיימו, למרות שבני הזוג תאמו לכאורה "לרשימת המכולת".

עוד דוגמא לאתגר, הינו סוגיית ההתנהלות הויריטואלית, ובהמשך כיצד עוברים מהווירטואלי למוחשי. תקשורת וירטואלית הינה שונה בתכלית מתקשורת בינאישית פרונטלית. אנשים רבים מתקשים ליצר את הכימיה הראשונית או להופכין מתקשים לשחזר או להעמיק אותה פנים אל פנים. גם בהיכרויות אשר מתחילות פנים אל פנים, אנשים רבים מתארים את הלחץ שהם חשים להרשים בני או בנות זוג במהרה. כמובן שככל שאנו רגישים יותר לדחייה, או שהביטחון העצמי שלנו נמוך יותר,כך נתקשה יותר להתמודד עם חוסר עניין מהצד השני.העידן בו אנו חיים מתנהל במהירות מסחררת. אנו מחפשים ריגושים מהר, ורבים ממהרים לפסול במהירות. שמעתי מרווקים ורווקות רבים אשר בדיעבד מזהים שאולי מיהרו לוותר על קשרים שהיה להם פוטנציאל רב.

צלליות של גבר ואישה מחזיקים ידיים

עוד אתגר שמאפיין לדעתי את מדינת ישראל, הינו הלחץ המשפחתי והתרבותי האדיר לזוגיות ומשפחתיות. שמעתי מרווקים ורווקות אשר היו מוכנים להתפשר על קשרים שלא התאימו להם רק בכדי להתחתן ולהצטרף ל"נורמה". רווקים ורווקות אשר מתארים את תחושת האי נוחות לפני כל ארוחה משפחתית או חג שאליה הם מגיעים ללא בן או בת זוג. חיפוש זוגיות בתנאים אלו, כמו כל פעולה שאנו עושים תחת לחץ, אינו יעיל.

ייעוץ פסיכולוגי יכול לעזור לאלו המחפשים זוגיות להיטיב את החיפוש. להיות ממוקדים, להיות יעילים, ולהתמודד עם האינטראקציות בכל שלביהן. להרגיש שהם בטוחים יותר בעצמם, מציגים את עצמם נאמנה, ויודעים להתנהל בשלבים שונים של ההיכרות ובהמשך בבניית קשר משמעותי, מספק, ובריא. ייעוץ זה כמובן רלוונטי גם בזוגיות פרק ב, שמכילה לרוב בתוכה מורכבויות נוספות.

#ייעוץזוגי #זוגיות #משפחה #רווקים #רווקות